Wózki elektryczne

Wózki elektryczne pozwalają na swobodne przemieszczanie się w pozycji siedzącej osób niepełnosprawnych. Urządzenia tego typu oferują cechy odnoszące się do specjalnych wymagań biorąc pod uwagę ograniczone zdolności ruchowe w stosunku do fizycznych wyzwań. Wózki elektryczne mogą być używane przez każdego, kto preferuje pozycję siedzącą podczas ja...

Wózki elektryczne pozwalają na swobodne przemieszczanie się w pozycji siedzącej osób niepełnosprawnych. Urządzenia tego typu oferują cechy odnoszące się do specjalnych wymagań biorąc pod uwagę ograniczone zdolności ruchowe w stosunku do fizycznych wyzwań. Wózki elektryczne mogą być używane przez każdego, kto preferuje pozycję siedzącą podczas jazdy. Zostały one zaprojektowane z potrzeby dania mobilności osobą niepełnosprawnym oraz tym mającym kłopoty z chodzeniem.

Na rynku dostępnych jest wiele wózków manualnych lub zasilanych, mających wiele ograniczeń w każdym przypadku. Głównie w odniesieniu do terenu po jakim można się nimi poruszać. Przejechanie przez wyboisty, stromy, piaszczysty czy nierówny teren staje się trudne, uciążliwe, a czasami nawet niemożliwe dla standardowych wózków. Każdy wózek elektryczny z gamy swiatpojazdow.pl daje więcej mobilności nad tak trudnymi terenami.

Pierwszą grupą wózków są wózki żyroskopowe/ Zasada działania podzespołu elektrycznego opiera się na zasadzie wykorzystywanej w samobalansujących pojazdach. Za balans odpowiedzialny jest system żyroskopowy, który steruje ruchem. Ruch odbywa się na podstawie przechylenia w pożądanym kierunku. Skręt w lewo lub prawo realizowany jest przy użyciu kierownicy. Cały układ zasilany jest baterią litowo-jonowa pozwalającą pokonywać długie dystanse. Koncept samobalansujących pojazdów był oryginalnie zaprojektowany dla jazdy na stojąco i dostosowywaniu środka ciężkości, do przodu lub do tyłu.

Pierwszy polski projekt przystosowania samobalansującego pojazdu pod wózek elektryczny wykonała firma Blumil. Projekt powstał z potrzeby, nieporęczne i ciężkie tradycyjne wózki elektryczne stanowiły problem dla niepełnosprawnych. W łatwy sposób można się nimi przemieszczać, jednakże rzeczywistość pokazuje, że czasem wymiary i waga stanowiły barierę zamiast ułatwiać codzienne życie osób niepełnosprawnych.

Drugą grupą wózków są wózki bardziej przypominające te tradycyjne na 4 kołach lecz i z ich gamy Drivel wybrał te najlepszej jakości i nadające się do poruszania w każdym terenie. 

Zwiń

Więcej
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów