Segway’e

Segway to samobalansujący, dwukołowy pojazd. Wykorzystuje sterowanie komputerowe, czujniki i bez szczotkowe silniki elektryczne. Użytkownik steruje urządzeniem za pomocą balansu ciała. Przechylając środek ciężkości do przodu lub do tyłu urządzenie wykona ruch w pożądanym kierunku. Skręt odbywa się przy użyciu kolumny kierownicy. W zależności od ...

Segway to samobalansujący, dwukołowy pojazd. Wykorzystuje sterowanie komputerowe, czujniki i bez szczotkowe silniki elektryczne. Użytkownik steruje urządzeniem za pomocą balansu ciała. Przechylając środek ciężkości do przodu lub do tyłu urządzenie wykona ruch w pożądanym kierunku. Skręt odbywa się przy użyciu kolumny kierownicy. W zależności od urządzenia zasięgi zawierają się na poziomie około 40km na w pełni naładowanej baterii litowo-jonowej. Zasięg zależy od terenu, stylu jazdy oraz temperatury otoczenia, która wpływa na pojemność baterii.

Jazda na segway

Segway wykorzystuje czujniki żyroskopowe i akcelerometr oparty na poziomujących czujnikach w celu wykrycia powstałych zmian w kącie wychylenia od poziomu oraz utrzymywania ciągłego balansu. Podczas jazdy użytkownik ustala i utrzymuje pożądaną prędkość korygując stopniem wychylenia i okresem jego trwania. Zasada skręcania opisana powyżej opiera się na sterowaniu prędkością i kierunkiem ruchu kół.

Ogromną zaletą urządzenia jest obrót w miejscu. Obracając się w miejscu koła kręcą się w przeciwnych kierunkach dając nieograniczone spektrum zastosowań w ciasnych miejscach. Z zastosowań tego typu urządzeń korzystają osoby prywatne jak i firmy na całym świecie.

Segway'e świetnie sprawdzają się między innymi w sektorze turystyki, gdzie są używane na co dzień przez zwiedzających, którzy chcą szybko i przyjemnie zwiedzić wybrane miejsce. Dodatkowo firmy ochroniarskie jak i policja usprawniają prace stosując Segwaye, zwiększając przy tym mobilność swoich służb.

Zwiń

Więcej
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów