Monocykle elektryczne

Wydaje się dziwne i zbyt futurystyczne jeździć na jednym kole elektrycznym? Monocykl elektryczny zaliczany jest do grupy pojazdów samobalansujących. Użytkownik stojąc na podestach kontroluje prędkość pochylając się do przodu lub do tyłu. Im bardziej użytkownik się pochyla tym szybciej urządzenie jedzie. Samobalansujący mechanizm używa żyroskopów...

Wydaje się dziwne i zbyt futurystyczne jeździć na jednym kole elektrycznym? Monocykl elektryczny zaliczany jest do grupy pojazdów samobalansujących. Użytkownik stojąc na podestach kontroluje prędkość pochylając się do przodu lub do tyłu. Im bardziej użytkownik się pochyla tym szybciej urządzenie jedzie. Samobalansujący mechanizm używa żyroskopów i akcelerometrów w podobny sposób do urządzeń typu Segway. Nauka podstawowych umiejętności zajmuje od 15-40min. Monocykl elektryczny składa się z koła, w które wbudowany jest silnik oraz obudowy, w której znajdują się bateria i płyta główna.

Główna płyta logiczna jest "mózgiem" monocyklu przetwarzającym wszystkie dane otrzymywane z czujników położenia. Zawiera szczegółowe informacje na temat uruchomienia urządzenia, prędkości czy też każdego pojedynczego wychylenia.

Akumulator w Monocyklu

Cały układ zasilany jest baterią zwykle litowo-jonową. Baterie mają wbudowany system oszczędzania. Przy 15% naładowania urządzenie będzie się lekko odchylać do tyłu, sygnalizując dźwiękiem i zwalniając, dając przy tym znać użytkownikowi o niskim stanie baterii. Kolejnym systemem zabezpieczającym jest kontrola przechyłu bocznego. Przy przechyle powyżej 45 stopni na bok, np. gdy urządzenie przewróci się system kontroli aktywuje zabezpieczenie przechyłu, wyłączając bezzwłocznie urządzenie, chroniąc użytkownika przed urazami. Monocykle elektryczne odznaczają się niską wagą oraz szybkim cyklem ładowania baterii. Obie cechy są niewątpliwymi zaletami, które zwiększają pole zastosowań. Wiele ludzi na całym świecie, w zatłoczonych aglomeracjach miejskich porusza się monocyklami ze względu na łatwość przemieszczania, kompaktowość oraz mobilność.

Zwiń

Więcej
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów