Porównanie serii hulajnogi elektryczne TechlifeW poniższych tabelach porównujemy całą serię Hulajnóg Elektrycznych Techlife pod względem rodzaju i rozmiaru opon, zawieszenia, rodzaju hamulców, mocy, oświetlenia, wymiarów i opinii użytkowników. Zacznijmy od prezentacji rozmiaru, rodzaju opon oraz wpływu jaki wywierają na parametry jazdy.

Parametry mechaniczne

NAZWA X2 X5 X6 X7 X7S X9
ROZMIAR 8" 8,5" 8,5" 10" 10" 11"
RODZAJ Lite tył: lita, przód: dętka dętkowa dętkowa dętkowa dętkowa
ZAWIESZENIE Tylne przód i tył przód i tył przód i tył przód i tył przód i tył
HAMULEC przedni i tylny hamowanie regeneracyjne  tylny bębnowy przedni tarczowy, tylny bębnowy przedni i tylny mechaniczny przedni i tylny mechaniczny przedni i tylny hydraulicznyHulajnoga Techlife X2 posiada najmniejsze, 8 calowe opony lite. W przypadku opon litych prawdopodobieństwo złapania gumy jest znacznie mniejsze niż w przypadku opon dętkowych. System bezdętkowy przekłada się również na mniejszą wagę hulajnogi, niższe opory toczenia oraz brak konieczności pompowania opon.

Techlife X2 posiada hamowanie regeneracyjne, polegające na hamowaniu silnikiem (bez blokowania koła) oraz hamulec tylny. Hulajnoga Techlife X5 posiada przednią oponę dętkową, natomiast tylną oponę litą. Zaletą opon dętkowych jest bardzo dobra współpraca z nawierzchnią jezdni, pozwalająca na komfortowe hamowanie, przyśpieszanie i dynamiczną zmianę kierunku jazdy.

Techlife X7 - recenzja

W Modelu X5 jest zamontowany hamulec tylny bębnowy, natomiast model X6 jest połączeniem hamulca tylnego bębnowego i przedniego tarczowego. Przedni hamulec jest idealnym rozwiązaniem w warunkach jesienno – zimowych, gdy podłoże jest mokre i śliskie. Dystans hamowania jest znacznie krótszy niż w przypadku hamowania z użyciem tylnych hamulców. Szczegółowy opis rodzaju hamulców z ich omówieniem opisaliśmy w osobnym artykule.

Bardzo istotne jest także zawieszenie, które odpowiada za odczuwanie wszelkich nierówności i komfort jazdy. Model X2 posiada tylko zawieszenie z tyłu, natomiast modele X5 i X6 z przodu i z tyłu. Zawieszenie w serii X7 jest bardzo miękkie i posiada duży skok, z kolei w modelu X9 jest znacznie twardsze i ma więcej kompresji. Zawieszenie w modelach X7, X7S i X9 można dowolnie ustawić. Kluczowym aspektem jest również rodzaj bieżnika, jakość gumy oraz szerokość opony. Im węższa opona i wyższe ciśnienie, do jakiej jest napompowana – tym mniejsze stawia opory toczenia. Wąska opona będzie miała gorszą przyczepność oraz będzie gorzej amortyzować nierówności. Szeroka opona posiada większe opory toczenia, większą masę, ale zapewnia lepsza przyczepność amortyzację. Wyróżniamy 3 główne rodzaje bieżnika: terenowy, szosowy oraz ich połączenie.

Warto zaznaczyć, że w hulajnogach serii X7 i w modelu X9 jest możliwa wymiana opon na soszowe lub terenowe. W osobnym artykule szczegółowo opisaliśmy rodzaj opon oraz wpływ jaki wywierają na jazdę w danym terenie. W tabeli poniżej omówimy parametry mocy.

Parametry mocy

NAZWA X2 X5 X6 X7 X7S X9
PRĘDKOŚĆ MAX 30 km/h 40 km/h 47 km/h 65 km/h 65 km/h 100 km/h
WZNIESIENIE ~15° ~15° ~15° ~25° ~25° ~35°
ZASIĘG do 30km do 40km do 45km do 70km do 100km do 120km
MOC SILNIKA 300W 350W 600W 2*1000W 2*100W 2x1600W
AKUMULATOR 8,7 Ah 10,4 Ah 13 Ah 18 Ah 22,4 Ah LG 32 Ah LG
CZAS ŁADOWANIA 2-3h 4-5h 5-7h 6-10h 8-12h 15-20hMaksymalny zasięg hulajnóg elektrycznych Techlife wynosi od 30 – 120 km i jest uzależniony od wagi użytkownika, terenu, temperatury oraz prędkości jazdy (ustawienie trybu ECO/TURBO). Najnowsza technologia optymalizuje proces ładowania baterii zapewniając szybkość i niezawodną pracę przez cały okres użytkowania.

Techlife X7 - recenzja

Pod względem maksymalnej prędkości jazdy możemy pojechać od 30 km/h – 100 km/h. Istotną informacją jest tutaj fakt, że ustawiona prędkość wynosi 25 km/h, a osiągniecie większych prędkości jest możliwe po odblokowaniu zabezpieczeń.

Oświetlenie

NAZWA X2 X5 X6 X7 X7S X9
STOJAN TAK NIE TAK NIE NIE NIE
RĄCZKI TAK NIE NIE NIE NIE NIE
PODEST NIE NIE TAK NIE NIE NIE
LED Z PRZODU TAK TAK TAK TAK TAK TAK
TYŁ/HAMOWANIE TAK TAK TAK TAK TAK TAKHulajnoga Techlife X2 charakteryzuje się unikatowym designem z podświetlaną kierownicą, rączkami oraz oświetleniem z przodu i z tyłu. Jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czerwonej. Model X5 posiada oświetlenie LED z przodu na błotniku oraz dwie lampki LED zamontowane z przodu na podeście. Dodatkowym oświetleniem jest czerwone światło z tyłu.

Techlife X7 - recenzja

Model X6 jest najbardziej unikatową hulajnogą pod względem charakterystyki oświetlania. Posiada podświetlaną kierownicę, podest, 2 światła LED zamontowane z przodu na błotniku oraz światło z tyłu. W modelach z serii Techlife X7 widoczność zapewniają 2 lampki zamontowane z przodu na podeście, natomiast najintensywniejsze światło zapewni nam model X9 posiadający 2 lampy LED o bardzo dużej mocy na dolnej części kierownicy. Podsumujmy teraz gabaryty

Gabaryty

NAZWA X2 X5 X6 X7 X7S X9
WAGA 13,5 kg 18 kg 20 kg 35 kg 35 kg 52 kg
DŁUGOŚĆ 1m  1,05m 1,10m 1,25m 1,25m 1,40m
REGULACJA KIEROWNICY NIE TAK TAK NIE NIE NIEHulajnogę możemy dostosować do naszego wzrostu regulując wysokość kierownicy w modelu X5 i X6. W modelach z serii X7 oraz modelu X9 nie ma takiej konieczności ze względu na dużą wysokość. Regulacja kierownicy w modelu X5 i X6 oraz możliwość składania rączek w modelu X5 pozwoli nam na uzyskanie mniejszych wymiarów hulajnogi i łatwości przenoszenia.

Do modeli możemy dokupić różnego rodzaju akcesoria, typu siodełko, torby, pokrowce czy lokalizator GPS. Więcej informacji na ten temat przeczytacie w zakładce AKCESORIA oraz na naszym blogu w osobnym artykule.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod