Deski elektryczne kontra hulajnogiNa przestrzeni ostatnich lat powstawało mnóstwo pojazdów elektrycznych. Począwszy od Segweyów, przez różnego rodzaju deski elektryczne, na pojazdach jednokołowych takich jak Airwheel kończąc. Są jeszcze bardziej klasyczne rozwiązania jak hulajnogi. Oczywiście dzisiaj cały czas rynek oferuje wiele możliwości, jednak najwięcej jest klasycznych desek i hulajnóg.

Dlaczego te dwa typy pojazdów elektrycznych odniosły sukces?

Jest to spowodowane tym, że są one już znane, a ludzie lubią, to co już znają i kojarzą. Elektryczne deski i hulajnogi są bardzo podobne do klasycznych produktów, różnią się w zasadzie tym, że posiadają własny napęd, dzięki czemu można za ich pomocą przemieszczać się szybciej i wygodniej.

Jednocześnie, mimo że te dwa rodzaje pojazdów najlepiej się przyjęły na rynku, to warto pamiętać, że każdy z nich jest przeznaczony dla innej grupy docelowej.

Deski elektryczne kontra hulajnogi

Dla kogo są hulajnogi?

Klasyczne hulajnogi kojarzą się wielu osobom głównie z dziećmi. W przypadku pojazdów elektrycznych są one przygotowane głównie dla osób, które cenią komfort i praktyczne podejście. Przykładem jest choćby opisywana ostatnio na blogu – Xiaomi Mijia M365.

Jeżdżąc nimi nie doświadczysz jakichś niezapomnianych przygód, jazda nie będzie ekstremalna. Ciężko jest też znaleźć na rynku hulajnogę, która poradzi sobie w trudniejszym terenie. Za to świetnie się ona nadaje, żeby np. pokonać drogę do pracy.

Żeby móc jeździć na hulajnodze elektrycznej nie potrzebujesz dużych umiejętności. Po prostu stajesz i jedziesz. Jest ona bardzo skrętna, sterowanie nią jest bardzo proste. Tych zalet nie posiadają deski elektryczne.

Deski elektryczne kontra hulajnogi

Dla kogo są deski elektryczne?

Przede wszystkim dla osób, które lubią mocniejsze wrażenia. Wiele desek jest w stanie osiągać znacznie większe prędkości niż hulajnogi. Przykładem jest choćby Evolve Carbon GT, która osiąga prędkość nawet 35 km/h!

Ponadto deski elektryczne są w stanie jeździć po trudniejszym terenie, przykładem jest wcześniej wspomniana deska, w której można wymienić koła na przystosowane do jazdy w takich warunkach. Nawet najlepsza hulajnoga sobie z tym nie poradzi.

Z drugiej strony osoby, które nigdy nie jeździły na zwykłych deskach będą musiały poświęcić trochę czasu na to, żeby się tego nauczyć. Warto zauważyć, że deski są zwykle mniej skrętne niż hulajnogi.

Deski elektryczne kontra hulajnogi

Który pojazd wybrać?

Wszystko zależy tak naprawdę od twoich oczekiwań. Jeżeli jesteś osobą nastawioną na praktyczne rozwiązania, to hulajnoga będzie lepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeżeli nie miałeś do czynienia z pojazdami elektrycznymi.

Natomiast jeżeli lubisz jeździć na desce albo po prostu szukasz sprzętu na trudniejsze warunki, który będzie szybszy, to wtedy zacznij szukać desek elektrycznych. Jednocześnie pamiętaj o tym, że jeżeli to będzie twój pierwszy kontakt z takimi pojazdami, to będziesz potrzebował trochę czasu, żeby opanować jeżdżenie na nich.

Zostaw komentarz

* Imię/nick:
* E-mail: Nie publikowany)
   Strona WWW: (Adres strony z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod